2021a jõuluistung

17. detsembril pidas meie väike, kuid tegus PLNK pere jõule. Istung toimus Pärnu innovatsioonikeskuses HUUB. Koos kahe külalisega tehti 1,5h tööd, jagati kinke ning tehti ülevaade möödunud tegevustest.

Peale omavahel tutvumist, tegi algust juhatus: jaanuaris on plaanis panna paika Noortekogu edasine strateegia. Selle raames tehakse jaanuaris väikse grupiga arutelu ning veebruaris juba suurema koosseisuga. Samuti võetakse osa tulevikukonverentsi korraldamisest ja hakatakse kirjutama uut põhikirja, mis veidi segase vanema versiooni välja vahetaks. Sellega on nõus panustama ka PLNK vilistlane Ahti.

Nagu mõned teist teada võivad, asus aadressil Raba 5 noortekeskus, kus sai tegeleda rulatamise ja muude ekstreemsemate spordialadega. Asutus aga on tänaseks oma uksed sulgenud. Paljud noored kurvastavad, kuid keskusel oli mõjuv põhjus, miks tegevust ei jätkatud. Sellest rääkis meile Laura Kiviselg ning täpsemalt saategi teema kohta just temalt küsida. Ta on sõbralik ja alati valmis aitama või küsimustele vastama. Nii et ärge kartke ja minge uurige!

Komisjonidel on kiire aja ning COVID-19 tõttu olnud keerulised ajad, kuid sellegi poolest ei istutud käed rüpes. Majandus- ja sotsiaalkomisjon teeb sellel aastal ainult helkuripuid, mitte ei käi neid Pärnu elanikele käest kätte jagamas. Samuti hakati tegelema Pärnu Päeva korraldamisega. Ürituste korraldamisega tegeleb ka kultuuri- ja spordikomisjon, kellel on tulemas Euroopa Päeva orienteerumine. Viimasena tegi oma ettekande hariduskomisjon: arutati vaimse tervise teemasid, võetakse ühendust erinevate koolide õpilasesindustega ning pannakse kokku Tulevikukonverentsi meeskond.

Istungi lõpusirgel rääkis pressiesindaja, et kuigi Instagrami järje peal hoidmine on veidi raske, on olukord Slackis aga hoopis paranenud. Suhtlus käib, kuid veidi peab ikka vaeva nägema.

  • MoNo’l toimus 21. detsembril linnamäng