Aasta noortekogulased

2023 Tristan Eriste

364823605_1235002607208094_4854458251340163023_n-modified

 

Pärnu linna Noortekoguga oli mul esimene kokkupuude 2020. aasta sügisel toimunud Sügiskoolitusel. Mäletan, et mõtlesin – “küll see noortekogu on vinge, tahaks ka kunagi selles töös osaleda.” Kuid päriselt liikmeks sain 2022. aasta detsembrikuu istungil, kui mu kooli esindaja otsustas noortekogust lahkuda. Kuid enne seda osalesin ülepoole aasta aktiivselt noortekogu töös – käisin kohal istungitel, komisjonide koosolekutel ning esindasin noortekogu mitmel üritusel. Olen aidanud korraldada Euroopa Päeva orienteerumist ja avaliku poliitika komisjoni koolitust õpilasesindustele “Tegutse julgelt”. Tänu noortekogule olen arendanud enda teadmisi, saanud osaleda vingetel üritustel ning saanud endale uusi tutvusi.

2022 Maarja Kahre

IMG_3333

Aastal 2018 kutsuti mind Noortekokku kooli esindama. See tundus nii suur ja vastutusrikas ülesanne, seega kaalusin seda mõtet pikalt, kuid nõustusin. Liikmeks sain juba sama aasta oktoobris ning jaanuaris sai minust majandus- ja sotsiaalkomisjoni esimees. Nüüd tagant järele mõeldes, kui ma poleks seda hüpet pea ees külma vette teinud, siis ei oleks minust ilmselt saanud ei aseesimeest ega avaliku poliitika juhti. Nende aastatega on saanud minust täiesti teine inimene. Nüüd juhin ma ära kõik grupid, mis minu vastutusse antakse. Esinen ära kõik esinemised, mis mu teele jäävad. Ning paigutan enda päeva rohkem tegevusi kui päevas tunde on. PLNK on ja jääb alati minu südamesse!

2020 ja 2021 Triine Kose

triine
Esimest korda puutusin Noortekoguga kokku 2018 aasta Euroopa Päeva orienteerumisel. Mõtlesin, et tahaks ise ka midagi sarnast teha, niisiis võtsin julguse kokku ja kirjutasin, et soovin liikmeks saada. Ja no nii vahva on olnud! Novembris sain liikmeks, jaanuaris hariduskomisjoni esimeheks ning nüüd kaks aastat hiljem olen Noortekogu esimees. Noortekogu on andnud mulle kogemusi, sõpru, kontakte ja armastuse Pärnu vastu. Mitmed arenenud oskused alates meilide kirjutamisest kuni avaliku esinemiseni on tulnud kasuks nt koolis või lihtsalt igapäevaelus, see on vahva! Tunnen, et olen arenenud nii inimese kui tiimiliikmena ja et vähemalt sama palju arengut on veel ees!

2019 Triini Viks

20191113_144738
Pärnu linna Noortekoguga liitusin 2017 aasta sügisel, olles Pärnu Koidula Gümnaasiumi õpilasesinduses. PLNKs tegutsesin 2018-2019 tegevusaastal kultuuri- ja spordikomisjoni esimehena, 2019-2020 tegevusaastal oli juhatuse esimehe rollis. PLNKs avastasin ja arendasin endas palju uut, leidsin uued sõbrad ja toetava keskkonna, kus julgelt proovida ja katsetada. Samuti ka ametnikega suhtlemine – see polegi nii jube, kui arvatakse! PLNKs leidsin, et noorsootöö ja noorte osalus on osa minust, millega soovin ennast ka tulevikus tihedalt siduda!

2018 Anita Tamm

_MG_5632

Noortekogusse sattusin aastal 2016. Mind vedas sinna Laura Lelov, nagu ka mitu teist meie sõbrannat. Ma läksin noortekogusse, sest seal ootasid ees sõbrad, kuid jäin sinna, sest noorte teema sai kiiresti südamelähedaseks. 2017/2018 olin PLNK pressiesindaja ja nägin aasta aega suurt vaeva, tegin noortekogule uue logo ja käisin ENLi üritustel. See oli ilus aeg, millele vaatan ikka veel suurt nostalgiat tundes tagasi! Samal ajal ma ka arenesin tohutult. 2018/19 olin infojuht ja sain näha ka juhatuse poolt. PLNK tähendab minu jaoks noorust, Pärnut ja sõpruskonda. Osalemine noortekogu tegemistel avardas minu jaoks tohutult maailma ja tänu noortekogule leidsin tee erialani, mida praegu õpin, ajakirjanduse ja kommunikatsioonini. Olen PLNK-le tohutult tänulik!

2017 ja 2016 Laura Kiviselg

IMG_2808

Noortekogusse jõudsin 2013. aastal, kui pool sunniviisiliselt kooli huvijuht ütles, et Pärnu linna Noortekogus meil esindajat ei ole, äkki tahan uudistama minna.

Juba sellest järgmisel aastal sai minust infojuht. Siin kohal pean tänama 2013/2014 aasta juhatuse liiget Triin Mägerit, kes julgustas ja abistas mul seda olulist rolli enda kanda võtta.

Seejärel juhtisin komisjoni ja olin kaks aastat esimees. Ohh ja kõige suurem au oli muidugi pälvida kahel korral Aasta Noortekogulase tiitel!

Arvan, et noortekogu on üks nendest põhjustest, mis on aidanud mul avastada enda kire noorsootöö vastu. Lisaks kinnistanud mõtet ülikooliõpingute järel tagasi Pärnusse tulla ja leida mõni uus viis, kuidas noortesse ja Pärnusse panustada!

2015 Laura Raag

laura

Olin noortekoguga liitudes juba gümnaasiumis, kuid sellegipoolest veetsin noortekogus mitu vägevat aastat (2014-2016).

Noortekogus oldud aja jooksul olin pressiesindaja, kultuuri- ja spordikomisjoni esimees ning pärjati ka 2015. aastal Aasta noortekogulase tiitliga. Mulle jääb noortekogu alatiseks meenutama need mõnusa õhustikuga istungid ja komisjonide koosolekud. Lisaks ka muidugi need inimesed, kelleta noortekogu poleks olemas. Kõik noored olid hästi kokkuhoidvad ja motiveerisid teineteist. Siiani on linnapildis äge mõnda tuttavat nägu märgata.

Mul on äärmiselt hea meel, et sain noortekogu kaudu Pärnu linna tegemistesse ja noortesse panustada. Lisaks õppisin hästi palju ürituste korraldamist ja meeskonnatööd, mis tuli ka tulevikus teistes organisatsioonides ja eluetappidel kasuks. Ise sain lisaks esinemisjulguse noortekogulastele koolitusi läbi viies. Usun, et noortekogu oli üks killuke, mis aitas mind rohkem enesekindlamaks ja avatumaks muuta. Arvan, et noortekogu motiveeris mind samuti noortega tegelema- olen töötanud rühmajuhina malevas ja laagris.

2014 Karoliine Aus

AASTA

Minu esimene kokkupuude Pärnu linna Noortekoguga oli 2013. aasta sügiskoolitusel, mis toimus Rannametsa puhketalus. Mäletan, et see jättis mulle kustumatu mulje! Juba sellest järgmisel istungil sain liikmeks ning pälvisin ka pressiesindaja ametinimetuse. Usun, et pressiesindajaks olemine oli üks tõugetest, miks ma pärast gümnaasiumi lõppu Pärnu Postimehesse tööle läksin.

Kevadel kandideerisingi juba noortekogu esimeheks, selles ametis olin kaks aastat. Samuti pärjati mind samal päeval aasta noortekogulase tiitliga – see oli ikka tohutu au!

Nüüdseks muidugi olen mõelnud, kui palju oleksin võinud noortekogu juhtides teha teisiti, aga eks see olegi õppimise ja arenemise asi. Noortekogu on hiilgav stardipakk ja hea koht õppimiseks, tutvuste ja sõprade leidmiseks ning Pärnu elu parendamiseks. Tänu noortekogule on siiani minu südameasjaks noored ja neile võimaluste pakkumine, mida ma nüüd teen oma MTÜ Tunne kaudu. Koostöö noortekoguga kestab siiani, kuid nüüd lihtsalt teistes rollides.

2013 Triin Mäger

paremsilm

Osalesin noortekogu töös aastatel 2011-2014 ehk ajal, mil õppisin Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni korralduse erialal. Olin noortekokku kuuludes samal ajal ka kolledži üliõpilasesinduses, järgemööda nii protokollija kui ka aseesimees. Noortekogus kandsin uhkeid tiitleid: üliõpilaste komisjoni esimees ja juhatuse liikmena – infojuht.

Üheks tähtsaimaks saavutuseks komisjoni esimehena pean seda, et meil õnnestus linnavolikogus ellu rakendada eelnõu, mis taotles üliõpilastele varasemast poole soodsamat linnaliini busside bussipiletit, mis võrdsustas üliõpilased üldhariduskoolide õpilastega. Sellist värki polnud Pärnus varem olnud. Täpsustan, et tol ajal ei olnud veel tänapäevaseid bussikaarte. Tundsin uhkust, et mul oli võimalus esindada üliõpilaste häält noortekogus ja tegelikult terves linnas.

Infojuhi ametis õppisin infos hästi orienteeruma, eri infokanaleid ja -allikaid kasutama ning infot kompaktselt edastama. Õppisin selgeks ka korrektsete e-mailide ja protokollide vormistamise. Sain aimu juhtimisest kui strateegilisest tegevusest. Kogusin enda ümber inimesi, kellega koostöö jätkub tänagi.

2012 Siret Reinart

995538_581763098556805_695464384_n – koopia

Gümnaasiumisse minnes liitusin kooli õpilasesindusega ning üks esinduse vanematest liikmetest, kes oli gümnaasiumi sel aastal lõpetamas, tutvustas mulle ka Pärnu Linna Noortekogu ning pakkus mulle võimalust esindada meie kooli.
Kui õigesti mäletan, siis liitusin noortekoguga aastal 2010/2011 õppeaastal.

Algul võtsin Pärnu linna Noortekogu tegemistest osa tavaliikmena, 2011/2012 õppeaastal olin hariduskomisjoni esimees. Pean oma suurimaks õnnestumiseks sel ajal Hoiuraamatukogu projekti, kus kogusime erinevatest organisatsioonidest kokku ja jagasime kaheksale koolile laiali üle 300 raamatu, millest raamatukogudes oli puudust tuntud.

Arvan, et Pärnu linna Noortekogus aktiivselt tegutsemine avardas palju minu silmaringi ning andis mulle väga hea vundamendi eluks oluliste oskuste omandamisel. Õppisin, kuidas töötada meeskonnas, juhtida projekte ja inimesi, kes nendesse kaasatud olid. Noortekogu andis mulle enesekindlust, julgust avaldada arvamust ning tegutseda reaalselt oma mõtete elluviimise nimel. Usun, et kõik seal omandatud kogemused ja õpitu on mind palju aidanud ka edasistes tegemistes- nii USAs raamatuid müües kui ka nüüd logistika sektoris töötades.
Jõudu, jaksu kõigile Pärnu Noortekogulastele 🙂