ENL koolitus

15. aprillil käisid meie liikmed Tristan ning Maarja Tallinnas ENL koolitusel “Kuidas panna osaluskogu toimima?”. Kui tutvumine oli tehtud, jaguneti kahte sessiooni, millest esimene keskendus huvikaitsele ning teine grupiprotsesside juhtimisele.

1. sessioonis, kus räägiti huvikaitsest, käis Tristan. Juttu oli sellest, mis on huvikaitse ja kuidas kohalikul tasandil kaitsta noorte huve. Lisaks toodi ka näiteid, kuidas on huve mujal riikides kaitstud. See koolitus andis hea ülevaate, milline peaks olema protsess kui soovitakse probleemi lahendada ning anti ka materjale, millega on veelgi lihtsam seda teostada. Need materjalid on ka leitavad ENL-i kodulehel “tööriistakastist” (https://enl.ee/wp-content/uploads/2022/04/Toolbox-EE-1.pdf)

2. sessioonis osales Maarja. Arutleti teemadel, miks kaob motivatsioon, kuidas seda üleval hoida ning milline peaks olema üks õige juht. Jõuti järeldusele, et väga oluline on mugav keskkond ning hea huumorimeelega ja mõistlikud inimesed su ümber. Juht peab olema aga selline, kes paneb enda sõna maksma, aga samas arvestab teiste ideedega ning ei ole egoistlik. Samuti ei tohi kunagi kellegi ideid maha teha, kuna nii ei pruugi too inimene enam kunagi ideid pakkuda.

Pärast mõlemat sessiooni tutvusime uue noorte osaluse fondi kriteeriumitega. Näiteks saab nüüd fondi avaldusi esitada aastaringselt, kuid üks idee aasta jooksul. See annab aga võimaluse teha pikemaajalisi projekte, kuna ka antav summa on kasvanud. Kõige lõpetuseks jagasid enda häid kogemuslugusid mitmed osaluskogud. Pärast toimus aga laadataoline moment, kui kõigil oli võimalus nendelt osaluskogudelt saada vastused enda küsimustele.

Tristan ja Maarja nautisid koolitust väga. Aitäh, ENL, et lõite niivõrd huvitava ning kasulike koolituse!