Märtsi istung

Tere! 18.03.2022 toimus üks väga pikk ja tegus istung.

Nagu strateegiapäeval otsustati, algas istung huvitava küsimuse ning mänguga. Samuti sai seekord süüa ja laua taga istumise asemel said kõik end diivanil mugavalt tunda. Eesmärgiks oli muuta istung mugavaks ja huvitavaks, samas säilitades vajaliku formaalsuse.

Peale sissejuhatust tegid ettekande juhatus ja meie kolm uhiuut tiimi: avaliku poliitika, ürituskorralduse ja kommunikatsioonitiim. Tähtsamateks punktideks osutusid seekord strateegiapäeva kokkuvõte, sissejuhatus praegusest Ukraina noorte seisust Pärnus (sellest tuleb hiljem veel juttu), Euroopa Päeva orienteerumine, Pärnu Päev ja PLNK siseüritused. Noortekogu hakkab tõsist rõhku panema sisulisele tööle, nii meeskonnas endas kui üldiselt Pärnu noorte seas. Juba on paika pandud plaanid ja eesmärgid, mida lähitulevikus läbi viia, et toimuks tõeline muutus. Töökorraldust on juba mõnda aega tahetud muuta, kuid nüüd on töö lõpuks hooga käimas. Täpsemalt saate kõige kohta lugeda dokumentide all olevast istungi protokollist. Kindlasti võite avaldada arvamust!

Hulk aega kulus põhikirja ülevaatamisele. Avaliku poliitika juht Maarja Kahre tegi valmis nii uue põhikirja kui töökorralduse, kuid parandada jõudsime vaid esimest. Vana 9-leheküljeline dokument muudeti 3-leheküljeliseks ning plaanitakse lähiajal fail linna volikogule edastada, et nood selle ametlikult kinnitaksid. Töökorraldusega tegeletakse järgmisel istungil!

Praegusel raskel ajal on kõigi südames Ukraina kodanikud. Pärnus on 18.03.2022 seisuga umbes 120 kooliealist Ukraina põgenikku. Neil on võimalus koolis käia, kuid siiski jääb paljudel sotsiaalelu kesiseks ning oleks vaja kellegi toetavat õlga. Pärnu linna Noortekogu pakkus välja “Tugisõbra programmi”. Eesmärgiks oleks igale Ukraina noorele põgenikule leida tugisõber, kellega suhelda, linnas ringi käia või muul moel toetada. Üleskutse toimuks koostöös linnaga, koolidega ning muude noortele suunatud organisatsioonidega. Loodame, et meie plaan näeb varsti tõeliselt ilmavalgust!