Lumehelbekesed panid paika Noortekogu tegevusplaani

Neljapäeval, 19. novembril, startisid Noortekogu praegused ja tulevased liikmed Ermistu Puhkekülla, et seal veeta neli sisutihedat ja asjalikku koolituspäeva. Kohale jõudes tervitas noortekogulasi toiduhõng ning Laura Kiviselg, kes kõik kohe käima tõmbas. Alustuseks mängiti mõned mängud, et pinged kaotada ning lauldi konnalaulu. Sellele järgnes noortekogu vilistlase Triin Mägeri inspireeriv kogemuslugu. Lisaks kirjutati üles enda ootused, lootused ja lubadused ning pandi paika mõned ühised punktid, et kõigil oleks hea olla. Õhtu lõpetas saun.

Reede hommik algas Laura loodud hommikuvõimlemistantsu ning söögiga. Kella kümneks oli meid koolitama sõitnud ENL juhatuse esimees Roger Tibar. Kolme ja poole tunni jooksul rääkis ta osalusmaastikust ning selle võimalustest. Samuti andis ta mõtteid, kuidas panna paika organisatsiooni identiteet, et kõik saaksid ühtselt aru, mis on Noortekogu, mida see teeb ning miks nad seal on. Pärast lõunasööki jätkati HONTiga – kõik osalejad panid kirja enda huvid, oskused, nõrkused, tugevused. Seejärel analüüsiti, kuidas on antud omadused Noortekogule kasulikud. Panime paika eesmärgid, kuhu ideaalmaailmas jõuame käesoleva aasta, tegevusaasta ja ülejärgmise aasta lõpuks. Õhtuseks kultuuriprogrammiks oli volikogude istungite vaatamine.

Laupäeva hommik algas sarnaselt reedele hommikuvõimlemise ning söögiga. Seejärel hakati eelmisel õhtul loodud ideaalse Noortekogu kuvandi juurde lisama tegevusi, et saavutada soovitud tulemus. Enne lõunasööki otsustati teha mõnus jalutuskäik värskes õhus Tõstamaale, et mõistus selgena hoida. Pärast jalutuskäiku tutvustas Laura noortekogulastele noorte kaasamise tööriista, mille abil saab hinnata, kui palju kaasab KOV noori. Kuna kahjuks ei saanud Ursula Ilves Viljandi Noortevolikogust meiega video teel siiski ühineda, tegi Laura Jõe meile mokteilide ehk mittealkohoolsete kokteilide töötuba. Saime õhtut lõpetada maitsva janukustutusega. Sellele järgnes joogatund Karoliine Ausiga, mis lõdvestas ja andis võimaluse ajul puhata. Kuna torm Ermistu ümber ei hajunud, saadi õhtuse sauna asemel rinda pista 15 tundi kestnud elektrikatkestusega.

Ka pühapäeva hommikul elekter puudus, seega söödi hommikut ja veedeti mõnusalt aega. Üheks Noortekogu tegevuskava tegevuseks oli saanud Pärnu linna noorte heaolu küsimustik, mille jaoks alustati küsimuste välja mõtlemisega. Vahetult enne kojusõitu tuli ka elekter tagasi – lõpp hea, kõik hea!

Suur suur tänu Pärnumaa Noorte Kokandusringide eestvedajale Marek Sillale, kes meid kõik need päevad korraliku toiduga kostitas ning samuti Ermistu Puhkekülale, kus koos imelise loodusega need päevad veedetud said.